en yeni ürünlerden ilk sizin haberiniz olsun.

Newsletter

  Follow us

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales

   Search

   SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

   DéDé Candle & Body olarak sürdürülebilirlik konsepti, yolculuğumuzun en temelinde yer almaktadır. Markamızı tasarlarken, çıkış noktamız ev ve vücut kozmetiği ürünlerine sürdürülebilir bir vizyonla yaklaşmak ve bu konudaki farkındalığı artırmaktı.

   “Sürdürülebilirlik” konsepti günümüzde fazlasıyla, ve maalesef çoğu zaman yanlış kullanılan, bir terim olmaya başlamıştır. Şirketlerin özellikle toplumun bu alana olan hassasiyet ve duyarlılığından faydalanarak “greenwashing” eylemiyle yanıltıcı bilgiler paylaşması ve kişileri yanlış yönlendirmesi üzücü bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. DéDé olarak bakış açımız, değişim için üreticiler kadar tüketicilerin de rolünün olduğudur. Artan farkındalık ile birlikte tüketicilerden gelen değişim talebinin şirketleri bu alana daha çok iteceği ve daha bilinçli davranmaya teşvik edeceği görüşündeyiz. Bu yüzden Eşit Yaşamı ve Sürdürülebilir Kalkınmayı Destekleme Derneği (ESDER Türkiye) ile iş birliği yaparak farkındalık artırma çalışmaları yürütmekte ve danışmanlık hizmeti alarak bir iş ortağı olarak ilerlemekteyiz.

   Ürünlerimizde hiçbir şekilde petrol ve fitalat (petrol kimyasalı) kullanmayız, Hammadde tedariğinde olabildiğince yerel üreticilerden faydalanır, ve lokal üretimi destekleriz. Kokularımızın tamamı IFRA (International Fragrance Association) tarafından sertifikalı sürdürülebilir esanslar olup bazı esansları ve bitki yağlarını ise direkt olarak distilasyon yöntemiyle kendimiz in-house olarak üretiriz. Ürünlerimizin tamamı cruelty-free’dir ve çoğu vegan sertifikalıdır. Buna ek olarak GMP (Good Manufacturing Practice) ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve diğer kalite sertifikasyon belgelerimiz mevcuttur.

   “Sürdürülebilirlik” terimine sadece çevresel olarak değil, aynı zamanda sosyal ve ekonomik boyutlarını da düşünerek yaklaşmaktayız. Dolayısıyla bizim için bir ürünün veya bir vizyonun sürdürülebilir olması için; sosyal, çevresel ve ekonomik kriterlerin tam kesişim noktasında yer alması ve hepsine duyarlı olması gerekmektedir. Çevresel çalışmalarımız ve sertifikalarımız dışında özellikle ILO’nun (Uluslararası Çalışma Örgütü) “İnsana Yakışır İş” politikası kapsamında üretken ve adil bir ücret getiren, işyerinde güvenli ve ailelere sosyal konuma sağlayan, kişisel gelişim ve toplumla bütünleşme açısından daha iyi fırsatlar sunan, insanların kaygılarını serbestçe dile getirme özgürlüğüne sahip oldukları, örgütlenerek yaşamlarını etkileyen kararların alınmasına katılabildikleri, tüm cinsiyetlerin eşit fırsatlardan yararlanıp eşit muamele gördükleri bir marka olmak için elimizden geleni yapıp, bu çizgide ilerliyoruz.